Rehabilitacja w Rehasport  szansą na przywrócenie pełnej sprawności ruchowej

Rehabilitacja Warszawa jest często jedyną szansą na odzyskanie sprawności fizycznej, która mogła zostać częściowo utracona poprzez powikłania powypadkowe lub pourazowe. Żadna farmakologia nie jest w stanie zastąpić efektów, jakie daje człowiekowi praca nad własnym ciałem. Ćwiczenia fizyczne angażują mięśnie do pracy, a ich powtarzalność i systematyka powodują, że po upływie czasu stają się one silniejsze, a nasza sprawność ruchowa zauważalnie wzrasta. Siedzący tryb życia, który obecnie jest kultywowany przez większość społeczeństwa, również nie pomaga w walce z urazami w obszarze aparatu ruchu.

Fizjoterapia Warszawa- gdzie szukać najlepszych specjalistów?

Praca fizjoterapeuty to nie tylko umiejętności manualne i siła fizyczna. Fizjoterapia jest bardzo zawiłą dziedziną, która opiera się na wiedzy anatomicznej i fizjologicznej. Ciało ludzkie to skomplikowana konstrukcja, w której każdy element pełni określoną dla siebie funkcję. To właśnie fizjoterapeuta zna najlepiej tajniki jej budowy. Fizjoterapeuci w Rehasport to absolwenci szkół wyższych a kierunek fizjoterapia przygotował ich do pracy z ludzkim ciałem. Codziennie dokonują wielkich rzeczy, przywracając w pacjentach wiarę, że ich sprawność ruchowa może wciąż osiągać coraz wyższy poziom.

Trening funkcjonalny jako jedna z form rehabilitacji

Jedną z metod pracy nad sprawnością ruchową i wzmacnianiem mięśni jest trening funkcjonalny. Charakteryzuje go duża intensywność i dynamika powtórzeń. Filozofia tego treningu opiera się na wykonywaniu ćwiczeń będących odwzorowaniem codziennych czynności. Fizjoterapeuta wykorzystuje rozmaite przyrządy takie jak piłki lekarski, gumy czy hantle, aby angażować jak najwięcej partii mięśniowych i wzmacniać ich wytrzymałość. Trening funkcjonalny Warszawa, który prowadzą fizjoterapeuci w Rehasport to świetna opcja dla osób, które czują, że wykonanie prostych, codziennych czynności takich jak wchodzenie po schodach zaczyna sprawiać im coraz większy problem. Podjęcie decyzji o zmianie trybu życia, może okazać się przełomowe dla komfortu Twojego życia. Pokonywanie swoich barier daje ogromną satysfakcję i pokazuje, jak wiele możemy jeszcze osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *