Artroskopia stawu skokowego – szansa na szybki powrót do pełnej sprawności fizycznej

Urazy w obrębie stawu skokowego są jednym z najczęstszych powodów, dla których pacjenci trafiają do klinik Rehasport. Staw ten ulega częstym urazom i przeciążeniom przez to, że jest mocno eksploatowany przez aparat ruchu. Łączy on kości podudzia oraz kości stopy co więc stanowi o tym, że jakiekolwiek kontuzje w tym obrębie przyczyniają się do znacznego obniżenia sprawności ruchowej.

Do częstych schorzeń stawu skokowego należą złamania kości, pojawienie się ciał obcych w jego obszarze, zapalenie błony maziowej, niestabilność stawów, choroba zwyrodnieniowa czy różnego rodzaju infekcje. Staw skokowy jest bardzo skomplikowanym elementem ludzkiego układu kostno-stawowego. Wszelkie jego operacje muszą być wykonywane z niezwykłą precyzją. Dzięki Artroskopii pacjent, może uniknąć długiego procesu gojenia się ran pooperacyjnych, przez co okres rekonwalescencji jest znacznie skrócony.

Na czym polega zabieg artroskopii stawu skokowego?

Artroskopia to nowoczesna metoda leczenia, która pozwala przeprowadzać skomplikowane zabiegi w sposób małoinwazyjny z zachowaniem najwyższego poziomu precyzji. W klinikach Rehasport nasi lekarze posiadają niezwykłe umiejętności oraz doświadczenie, które skutkuje  w późniejszym procesie rehabilitacji. U pacjentów poddawanych zabiegowi artroskopii stawu skokowego stosuje się znieczulenie ogólne lub podpajęczynówkowe. Lekarz wykonuje bardzo małe nacięcie, a następnie wprowadza do wnętrza stawu urządzenie zwane artroskopem, w które wbudowana jest kamerka. Ta nowoczesna technologia pozwala dokładnie obrazować wnętrze stawu na ekranie komputera. Dzięki tej metodzie rana jest znacznie mniejsza w porównaniu do tych po tradycyjnej operacji. Pacjent może opuścić szpital tego samego dnia lub dobę po wykonanym zabiegu.

Rehasport – opieka najlepszych specjalistów

Każdy nawet wydawać by się mogło małoinwazyjny zabieg to ingerencja w ciało ludzkie. Po zabiegu artroskopii przepisywane są leki przeciwbólowe oraz przeciwzakrzepowe. Pomimo tego, że pacjent może zacząć funkcjonować już kilka godzin po zabiegu, przez najbliższe 2-3 tygodnie będzie musiał podczas chodzenia, wspomagać się laskami. Fizjoterapeuci z Rehasport uczą jak prawidłowo się poruszać, aby nie obciążać stawu, tak aby możliwie jak najszybciej spełniał on swoją dawną  funkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *