Artroskopia stawu biodrowego – przyszłość ortopedii

Leczenie zwyrodnienia stawu biodrowego jeszcze nigdy nie było tak proste i skuteczne jak teraz. Klinika Rehasport jest jedną z pierwszych w Polsce, która leczy tę uciążliwą przypadłość metodą, która na zachodzie praktykowana jest już od kilkunastu lat.

Jednym z prekursorów artroskopii stawu biodrowego w naszym kraju jest wybitny ortopeda, Dr hab. n. med. Tomasz Piontek, który współpracuje z Rehasport od 2006 roku. Jego doświadczenie oraz ogromna wiedza przyczyniają się do tego, że ten trudny technicznie zabieg wykonany jest z należytą precyzją, a pacjent może mieć pewność, że znalazł się w najlepszych rękach.

Zwyrodnienie stawu biodrowego- czym się objawia i jak go leczyć?

Ograniczona ilość ruchu, pasywny tryb życia, a także obciążenia genetyczne mogą prowadzić do uszkodzenia struktur stawów. Nasze powierzchnie stawowe przykrywa chrząstka szklista, która poprzez tarcie traci swoją funkcję amortyzacji i wtedy dochodzi do przecierania się powierzchni stawowych, a to z kolei doprowadza do uszkodzenia funkcji stawu. Pacjent cierpiący na zwyrodnienie stawu biodrowego uskarża się na uciążliwy ból oraz problemy ze sprawnym poruszaniem się. Z biegiem czasu, dolegliwości na tyle się pogłębiają, iż konieczne jest wykonanie operacji endoprotezoplastyki, która polega na wstawieniu implanta w miejscu biodra.

Artroskopia – na czym polega? 

Artroskopia jest innowacyjną i przede wszystkim mniej inwazyjną metodą niż endoprotezoplastyka pozwalającą leczyć takie schorzenia jak: zwyrodnienie stawu biodrowego, uszkodzenie chrząstki stawowej, konflikt udowo-panewkowy czy trzaskające biodro. Warto wiedzieć, iż zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i nie wymaga od pacjenta długiego pobytu w szpitalu. Oczywiście koniecznością jest dalsza rehabilitacja jednak nie będzie ona tak długotrwała jak po endoprotezoplastyce. Najważniejszą informacją jest to, iż pacjent może obciążać staw zaraz po zabiegu, przez co jego okres rekonwalescencji jest praktycznie nieodczuwalny. Dzięki klinice Rehasport, zwyrodnienie stawu biodrowego może być leczone szybko i skutecznie. Nasi chorzy zawsze objęci są  najlepszą opieką sprawowaną przez grono specjalistów i specjalistek w dziedzinie ortopedii i fizjoterapii. Zobacz więcej na https://www.rehasport.pl/ortopeda/warszawa,c,s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *